O naszej aptece

W 1985 r., w Łodzi, przy dawnej ul. Dzielnej, obecnie Gabriela Narutowicza, powstała apteka „Pod Słońcem”. Jej założycielem był Bronisław Głuchowski – prezes Łódzkiego Stowarzyszenia Aptekarzy, asesor farmacji Guberni Piotrkowskiej.

W roku 1934, syn Bronisława – Włodzimierz, przejął aptekę ojca i prowadził ją                 do 1950 r. W tym okresie apteka była miejscem wykładów dla studentów Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Łódzkiego.

Rok 1990 rozpoczął najnowszy rozdział w historii apteki „Pod Słońcem”. Jej prowadzenie przejęli mgr farm. Zofia Petri (wieloletni kierownik apteki) i dr farm. Franciszek Kaczmarczyk. Aptece nadano nazwę "Pod Słońcem" - nawiązującą do położenia apteki, po słonecznej stronie ulicy Narutowicza, oraz do nazwy krakowskiej apteki, w której prof. Jan Szaster prowadził wykłady dla studentów farmacji.
W roku 1996 kierownictwo przejęła córka dr Kaczmarczyka - mgr farm. Anna Pustelnik. Apteka jest obecnie własnością spółki rodzinnej.

Po dzień dzisiejszy apteka zachowała klimat z dawnych lat. Eklektyczne meble apteczne oraz wnętrze sali ekspedycyjnej z końca XIX w., ozdobione starymi naczyniami aptecznymi, pozwalają przenieść się w czasie o ponad wiek.

Apteka „Pod Słońcem” jest nowoczesną placówką, która oferuje zarówno leki gotowe jak i recepturowe. Dysponujemy boksem aseptycznym i lożą laminarną. Wykonujemy leki jałowe i sterylne. Specjalizujemy się w produkcji kropli i leków ocznych. Posiadamy szeroką ofertę dermo i nutrikosemtyków. Prowadzimy również import docelowy leków. Ponadto od wielu lat bierzemy udział w szkoleniach i kształceniu studentów Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego.

Kolejnym ważnym krokiem w rozwoju naszej firmy jest uruchomienie apteki on-line. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych pacjentów, oddajemy im do dyspozycji nowoczesną, wirtualną wersję Apteki „Pod Słońcem”.

Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej na temat naszej apteki stacjonarnej zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: www. aptekapodsloncem.com.pl

powrót do strony głównej

Certyfikowany Partner Bio-Profil


© 2011 Apteka Pod Słońcem, ul.Narutowicza 6, 90-135 Łódź